مقالات آموزشی

ارورهای یخچال فیریزر جنرال الکتریک و راهکار های رفع آن

ارورهای یخچال جنرال الکتریک

شاید شما هم با انواع ارورهای یخچال جنرال الکتریک مواجه شده باشید و قصد رفع آن را در منزل خود بدون دخالت تعمیرکار داشته باشید. ما در اینجا قصد داریم طی توضیحات کوتاه و مؤثر به شما برای رفع ارورهای یخچال جنرال الکتریک کمک کنیم. با ما همراه باشید.

بررسی ارورهای یخچال جنرال الکتریک و راهکارها

 • ارور HRS
 • ارور FF
 • ارور PF
 • ارور CC
 • ارور TC
 • ارور CI
 • ارور TF
 • ارور DE
 • ارور DF
 • ارور E2
 • ارور 89 با 88

ارور HRS

ارور hrs را می‌توان به‌عنوان یک ارور شایع در یخچال جنرال الکتریک معرفی کرد. این‌رو همچنین در یخچال‌های سایدبای‌ساید هم قابل‌مشاهده است. این مشکل صرفاً یک دلیل خاص ندارد. درواقع چند عامل می‌تواند باعث ارور hrs یخچال جنرال دی‌الکتریک شود.

ارور hrs یخچال جنرال الکتریک به روی صفحه‌نمایش یخچال به نمایش درمی‌آید. این ارور ناشی از یک مشکل اساسی در یخچال جنرال الکتریک است. پس از نمایش این ارور، سیستم سرمایشی یخچال دیگر به فعالیت خود ادامه نمی‌دهد. شما می‌توانید به سراغ یک تعمیرکار خوب برای رفع این مشکل بروید.

ارور FF

ارور FF یک اشکال در قسمت فریز یخچال جنرال الکتریک را نشان می‌دهد. هنگام افزایش دمای زیاد از حد فریز یخچال و آب شدن یخ داخل آن، شما ارور FF را می‌بینید. یک دلیل می‌تواند باز بودن درب فریز باشد. دلیل دیگر می‌تواند خرابی لاستیک لای درب و بدنه باشد. پس از حل این مشکلات دکمه system chek را فشار دهید.

ارور PF

در اکثر موارد سپس از به نمایش درآمدن ارور PF، ارور FF نیز به نمایش درمی‌آید. برای رفع این ارور باید تمام‌مسیر برق ورودی یخچال را چک کنید. این مسیر از سیم، دوشاخه و برق ساختمان را شامل می‌شود. سپس دکمه system chek را فشار دهید.

ارور CC

این ارور مانند ارور FF است. فرق آن این است که این کد ارور برای خود یخچال در نظر گرفته‌شده است. یعنی اگر دمای یخچال به بالای حد مجاز تعریف‌شده برای آن برسد این ارور فعال‌شده و به نمایش درخواهد آمد. برای حل این ارور باید درب یخچال و لاستیک آن را بررسی کنید. برای تنظیم دوباره یخچال از دفترچه راهنما کمک بگیرید.

ارور CC در یخچال جنرال الکتریک

ارور TC

یکی دیگر از ارورها، TC است. در یخچال فریز جنرال الکتریک یک قطعه به اسم Turbo cooling وجود دارد. از این قطعه یخچال برای کاهش سریع یخچال استفاده می‌شود. هنگامی‌که این قطعه بعد از اتمام وظیفه خود روشن بماند، با ارور TC مواجه خواهید شد. برای برطرف کردن این خطا دکمه Turbo cooling را فشار دهید تا این حالت غیرفعال شود.

ارور TF

همانند ارور TC ارور محصوب نمی‌شود در حقیقت قابلیتی از دستگاه است.

ارور CI

این ارور مربوط به قسمت یخساز است. پس از بررسی درست کار کردن یخساز باید بررسی شود که تکه‌های بخ موجب انسداد نشده اند یا آب یخساز به درستی کار می‌کند.

ارور  DE

نشان می‌دهد که دیفراست دستگاه دچار مشکل شده است. برای رفع این مورد با نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک تماس بگیرید تا برای تعمیر یخچال جنرال الکتریک شما تکنسین متخصص را ارسال نمایند.

ارور DF

در صورت روییت این ارور میفهمیم در یکی از قطعات دیفراست، سنسور، المنت و تایمر دستگاه مشکلی رخ دادهاست. در ابتدا ترموستات و سنسورا را کنترل نمایید اگر درست کار نمی‌کردند به دلیل حساس بودن موضوع با نمایندگی تعمیرات تماس گرفته و مشاوره رایگان انجام دهید.

ارور E2

برد الکترونیک دستگاه دچار نقص شده است. سریعا دستگاه را خاموش و با متخصص تعمیرات ساید جنرال الکتریک تماس بگیرید.

ارور 88 یا 89

در قسمت برق یا power دستگاه اختلالی پیش آمده. دستگاه را از برق بکشید و بعد ار 5 دقیقه دوباره وصل نمایید.

 

دلایل ارور یخچال جنرال الکتریک چیست؟

یکی از دلایل اصلی ارورهای یخچال جنرال الکتریک، نوسان برق است. به‌خصوص شما باید در فصل تابستان مراقب نوسانات برق باشید. ممکن است با افت بار شبکه برق ولتاژ کمتر از حد استاندارد به یخچال برسد که این خود باعث آسیب به یخچال است. در یک جای دیگر به علت خطای احتمالی می‌تواند ولتاژ به شکل خطرناکی بیش‌ازحد معمول باشد. پس باید از یک محافظ مناسب برای جلوگیری از آسیب‌های نوسانات برق استفاده نماید.

به‌طورکلی برای عیب‌یابی به تعمیرکاران کار بلد مراجعه فرمایید. عیب از برد یخچال، عمر یخچال و هر یا هر جای دیگری باشد باید با دقت بررسی شود و سپس یک راهکار مناسب برای آن در نظر گرفته شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *