مقالات آموزشی

ارور یخچال ال جی

ارور یخچال ال جی

برخی اوقات در هنگام استفاده از یخچال‌های ال جی، با ارورهایی مواجه می‌شوید که هرکدام از این ارورها نشانگر مشکلاتی در سیستم این یخچال است و توجه نکردن به آن، سبب اختلال در عملکرد یخچال می‌شود. با توجه به مطالب زیر و در صورت برطرف نشدن مشکل با نمایندگی تعمیرات ال جی تماس حاصل نمایید تا در کوتاه‌ترین زمان تکنسین جهت تعمیر یخچال ال جی به سمت محل شما اعزام گردد.

محتوا پنهان

شماره تماس 02137851

در این مقاله به علامت‌ها و انواع ارور یخچال ال جی می‌پردازیم و نحوه رفع عیب آن بررسی می‌کنیم.

تنظیمات و علامت‌های روی یخچال ال جی

پنل تنظیمات یخچال‌فریزر ال جی شامل چند دکمه برای تنظیمات و یک صفحه‌نمایش است که دمای یخچال و فریزر را نشان می‌دهد. البته این دکمه‌ها در مدل‌های مختلف یخچال‌های ال جی متفاوت هستند. Fridge یا Refrigrator، دکمه تنظیم دمای یخچال بوده و Freezer، دکمه تنظیم دمای فریزر است که دمای یخچال معمولاً باید بین 3 یا 4 درجه سانتی‌گراد و دمای فریزر معمولاً باید بین -18 یا -19 باشد. دکمه Express Freezer و Express Cool به ترتیب مربوط به انجماد سریع در فریزر و سرمایش سریع در یخچال است که در این حالت مواد غذایی تازه در اولویت سرمایش و انجماد قرار می‌گیرند.

دکمه Lock مربوط به قفل کودک بوده که با فشار دادن این دکمه، تمام دکمه‌های دیگر غیرفعال شده و برای خارج شدن از حالت قفل کودک، باید همین دکمه را به مدت 3 ثانیه نگه‌دارید. از دیگر دکمه‌های یخچال‌فریزرهای ال جی، دکمه Hygiene Fresh است که مربوط به فیلتر هوای تازه در یخچال بوده و فعال کردن این حالت، سبب جذب بو و باکتری می‌شود. با فعال کردن دکمه Eco Friendly، یخچال روی حالت کم‌مصرف رفته تا در زمان‌هایی که به مسافرت می‌روید، انرژی کمتری مصرف شود.

یخچال ال جی به‌طور خودکار بعد از 1 دقیقه باز بودن درب، بوق زده و این عملکرد بعد از هر 30 ثانیه تکرار می‌شود. دکمه Door Alarm مربوط به فعال و غیرفعال کردن آلارم باز بودن درب است. درنهایت، دکمه Off مربوط به خاموش و روشن کردن یخچال بوده و با نگه‌داشتن این دکمه، برق ورودی به یخچال کاملاً قطع‌شده و یخچال خاموش می‌شود. همچنین، برای روشن کردن هم باید دکمه را به مدت 3 ثانیه نگه‌دارید تا یخچال دوباره روشن شود. در ادامه این مقاله، به انواع ارور یخچال ال جی می‌پردازیم.

 

صفحه نمایشگر یخچال ال جی

صفحه نمایشگر یخچال ال جی

صفحه نمایشگر روی یخچال‌های ال جی به دلیل صرفه‌جویی در مصرف انرژی، در هنگام بسته بودن یخچال خاموش بوده و بلافاصله بعد از باز کردن درب یخچال و فشار دادن دکمه‌ای روی صفحه‌نمایش، روشن می‌شود. خاموش شدن صفحه‌نمایش یخچال ال جی و روشن نشدن آن، دلایلی دارد که شامل:

 • قطع برق
 • نوسان در برق
 • وجود ایراد در سیم‌کشی مربوط به یخچال
 • ایراد در برد الکترونیک اصلی یخچال
 • خراب شدن صفحه نمایشگر یخچال
 • ایجاد مشکل در سوئیچ درب یخچال

هرکدام از این دلایل باید توسط یک تکنسین بررسی‌شده و رفع شود. البته در برخی موارد، به دلیل خرابی قطعه یا تمام شدن عمر مفید آن، نیاز به تعویض شدن وجود دارد.

بعد از آشنا شدن با منو و دکمه‌های روی یخچال، بهتر است با ارورهای آن آشنا شده و نحوه رفع عیب آن را بررسی کنیم.

ارور d یخچال ال جی

علت نمایش ارور D روی نمایشگر یخچال، مربوط به سنسور دیفراست (برفک‌زدایی) یا اتصالات یخچال است. برای رفع این ارور بهتر است از یک تکنسین کمک گرفته تا سنسور دیفراست، قطعات ترمودیسک، ترموفیوز و حتی برد الکترونیکی بررسی شود.

ارور C یخچال ال جی

ارور C مربوط به فن کندانسور است که برای رفع این ارور از یک تکنسین کمک بگیرید. هنگام بروز این ارور، باید سیم‌های ارتباط‌دهنده، برد الکترونیکی و پنل نمایشگر موردبررسی قرار بگیرند.

ارور F یخچال ال جی

یکی از ارور یخچال ال جی، ارور F است که به دلیل مشکل در فن فریزر، فن اوپراتور، موتور فن و اتصالات نمایش داده‌شده و برای رفع عیب و تعمیر، باید موردبررسی یک تکنسین قرار بگیرد.

ارور o یخچال ال جی

علت نمایش ارور o روی یخچال مربوط به اتصالات وای فای بوده که در یخچال‌هایی که قابلیت اتصال به وای فای دارند، نمایش داده می‌شود. این ارور باید توسط یک تکنسین، عیب‌یابی و رفع شود.

ارور H یخچال ال جی

در هنگام بروز اشکال در هیتر المنت، ارور H نمایش داده می‌شود که باید مقدار مقاومت المنت، توسط تکنسین بررسی‌شده و اگر نیاز بود، تعویض شود.

 

ارور c یخچال ال جی

ارور c یخچال ال جی

ارور c روی نمایشگر یخچال ال جی مربوط به ایراد در برد، اتصالات و سیم‌کشی بوده که باید توسط یک تکنسین بررسی‌شده و رفع ایراد شود.

ارور a1 یخچال ال جی

ارور a1 مربوط به ایجاد مشکل در سنسور داخلی فریزر است. برای رفع این ارور، باید سیم‌های ارتباطی بررسی‌شده و میزان اهم سنسور چک شود و در صورت نیاز، سنسور داخل فریزر باید توسط یک تکنسین تعویض شود.

ارور a2 یخچال ال جی

ارور a2 یکی از انواع ارور یخچال ال جی بوده که مربوط به سنسور دیفراست است. برای عیب‌یابی، سیم‌های ارتباطی را بررسی کرده، میزان اهم سنسور را چک کنید و در صورت نیاز، با کمک یک تکنسین، سنسور دیفراست یخچال را تعویض کنید.

ارور a3 یخچال ال جی

ارور a3 هنگامی نمایش داده می‌شود که دیفراست یخچال، کار خودش را به‌درستی انجام ندهد. برای عیب‌یابی این ارور، ابتدا سنسور دیفراست و اتصالات آن را به‌خوبی بررسی کرده و در صورت وجود مشکل، آن را تعویض کنید. اگر مشکل در سنسور دیفراست نبود، برد الکترونیکی، ترمودیسک، ترموفیوز، المنت و برد را بررسی کنید و در صورت وجود مشکل در هرکدام، آن را به کمک یک تکنسین تعویض کنید.

ارور ff یخچال ال جی

ایراد در فن اپراتور، می‌تواند باعث بروز ارور ff روی نمایشگر یخچال ال جی شود. برای رفع ایراد، فن اپراتور را بررسی کرده و برد کنترل و سیم‌کشی‌های مربوط به آن را چک کرده و در صورت وجود مشکل، از یک تکنسین کمک بگیرید.

ارور CF یخچال ال جی

ارور C مربوط به فن کندانسور است که برای رفع این ارور از یک تکنسین کمک بگیرید. هنگام بروز این ارور، باید سیم‌های ارتباط‌دهنده، برد کنترل آن موردبررسی قرار بگیرند.

ارور CD یخچال ال جی

ارور CD نشانگر وجود یک اختلال در برد اصلی و صفحه‌نمایش بوده و لازم است که برد الکترونیکی، نمایشگر و سیم‌کشی‌های مربوط به آن، توسط یک تکنسین بررسی‌شده و اگر نیاز بود، تعویض شود.

ارور FS یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی مربوط به سنسور فریزر بوده که باید، سنسور فریزر، اتصال کوتاه و سیم‌کشی‌های مربوط به آن توسط یک تکنسین بررسی‌شده و اگر نیاز بود، تعویض شود.

ارور rS یخچال ال جی

ارور rS مربوط به سنسور یخچال بوده و هنگام بروز مشکل در این قسمت، ارور مربوطه نمایش داده می‌شود. برای عیب‌یابی، سنسور یخچال و سیم‌کشی‌های مربوط به آن باید موردبررسی قرار بگیرند و اگر نیاز بود، تعویض شود.

ارور Fds یخچال ال جی

ارور Fds یکی از انواع ارور یخچال ال جی بوده که مربوط به سنسور دیفراست فریزر است. برای عیب‌یابی، سیم‌های ارتباطی و سنسور دیفراست فریزر را بررسی کرده و در صورت نیاز، با کمک یک تکنسین، سنسور دیفراست فریزر را تعویض کنید.

ارور rds یخچال ال جی

ارور rds یکی از ارور های یخچال ال جی بوده که مربوط به سنسور دیفراست یخچال است. برای عیب‌یابی، اتصال کوتاه و سیم‌کشی مربوطه را بررسی کرده، سنسور دیفراست یخچال را چک کنید و در صورت نیاز، با کمک یک تکنسین، سنسور دیفراست یخچال را تعویض کنید.

ارور HS یخچال ال جی

ارور HS یخچال ال جی

ارور HS مربوط به سنسور رطوبت یخچال است و هنگام بروز مشکل در این قسمت، نمایش داده می‌شود. برای رفع عیب این ارور، سنسور رطوبت یخچال، اتصال کوتاه و سیم‌کشی‌های مربوط به آن را بررسی کرده و در صورت نیاز، با کمک یک تکنسین، سنسور رطوبت یخچال را تعویض کنید.

ارور IS یخچال ال جی

ارور IS نشانگر وجود مشکل در سنسور یخ‌ساز فریزر است. برای رفع عیب این ارور، سنسور یخ‌ساز فریزر، اتصالات و سیم‌کشی‌های مربوط به آن را بررسی کرده و در صورت نیاز، با کمک یک تکنسین، سنسور یخ‌ساز فریزر را تعویض کنید.

ارور SS یخچال ال جی

ارور SS نشانگر وجود مشکل در سنسور کشوی یخچال است. برای رفع عیب این ارور، سنسور کشوی یخچال، اتصال کوتاه و سیم‌کشی‌های مربوط به آن را بررسی کرده و در صورت نیاز، با کمک یک تکنسین، سنسور کشوی یخچال را تعویض کنید.

ارور rt یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی، نشانگر نرمال نبودن دمای اتاق یا بیش‌ازحد نرمال بودن دمای کابین یخچال است. راه‌های رفع عیب برای این ارور شامل:

 • بررسی کردن برد الکترونیکی و رفع قطعی در اتصالات برد، مشکل خازن‌ها، رله، فیوز و پایه‌های سوکت
 • بررسی کردن ترمودیسک، ترموفیوز و المنت
 • بررسی کردن فن‌های داخل یخچال و فریزر
 • بررسی کمپرسور موتور و اطمینان از رساندن فشار کافی گاز به سمت اوپراتور
 • بررسی لوله‌های مویی یا کپلاسیون و اطمینان از کیپ نبودن قطار
 • اطمینان از نداشتن نشتی گاز

بعد از بررسی همه این قطعات و قسمت‌ها، در صورت مشاهده هرگونه مشکل، از یک تکنسین کمک گرفته و قطعه موردنظر را تعویض کنید.

ارور IT یخچال ال جی

ارور IT روی نمایشگر، نشانگر وجود مشکل در سنسور داخل یخ‌ساز است. برای رفع عیب این ارور، سنسور داخل یخ‌ساز، اتصال کوتاه و سیم‌کشی‌های مربوط به آن را بررسی کرده و در صورت نیاز، با کمک یک تکنسین، سنسور داخل یخ‌ساز را تعویض کنید.

ارور gf یخچال ال جی

ارور gf در هنگام خطا دادن فلومتر نمایش داده می‌شود که در این هنگام باید فشار و جریان آب ورودی بررسی شود.

ارور dF یخچال ال جی

علت نمایش ارور dF روی نمایشگر یخچال، مربوط به سنسور دیفراست (برفک‌زدایی) است. برای رفع این ارور بهتر است از یک تکنسین کمک گرفته تا فیوز و هیتر دیفراست موردبررسی قرارگرفته و اگر نیاز بود، تعویض شود.

ارور dH یخچال ال جی

علت نمایش این ارور یخچال ال جی روی نمایشگر، مربوط به سنسور دیفراست (برفک‌زدایی) یا اتصالات یخچال است. برای رفع این ارور بهتر است از یک تکنسین کمک گرفته تا سنسور دیفراست، قطعات ترمودیسک، ترموفیوز و حتی برد الکترونیکی بررسی شود.

ارور IF یخچال ال جی

ارور IF نشانگر وجود مشکل در فن یخ‌ساز فریزر است. برای رفع عیب این ارور، فن یخ‌ساز را چک کنید تا گیر نکرده باشد و همچنین، سیم‌کشی و موتور فن را بررسی کنید و از نداشتن عیب در آن‌ها مطمئن شوید.

ارور CO یخچال ال جی

ارور CO مربوط به اختلال در ارتباط با دیگر اجزای یخچال است که برای رفع این عیب، سیم‌کشی‌های مرتبط باید موردبررسی قرار بگیرند و در صورت رفع نشدن این ارور، یک تکنسین باید این مشکل را برطرف کند.

ارور rf یخچال ال جی

ارور rf نشانگر وجود مشکل در فن فریزر است. برای رفع عیب این ارور، فن فریزر را چک کنید تا ازنظر الکترونیکی و مکانیکی مشکلی نداشته باشد و در صورت نیاز و وجود مشکل در آن، از یک تکنسین کمک گرفته تا قطعه را برای شما تعویض کند.

ارور ds یخچال ال جی

علت نمایش ارور ds روی نمایشگر یخچال، مربوط به سنسور دیفراست (برفک‌زدایی) یا اتصالات یخچال است. برای رفع این ارور بهتر است از یک تکنسین کمک گرفته تا سنسور دیفراست، قطعات ترمودیسک، ترموفیوز و حتی برد الکترونیکی بررسی شود.

ارور E8 یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی مربوط به فن کندانسور است که برای رفع این ارور از یک تکنسین کمک بگیرید. هنگام بروز این ارور، باید سیم‌های ارتباط‌دهنده، برد الکترونیکی و پنل نمایشگر موردبررسی قرار بگیرند.

ارور E2 یخچال ال جی

ارور E2 مربوط به سنسور یخچال بوده و هنگام بروز مشکل در این قسمت، ارور مربوطه نمایش داده می‌شود. برای عیب‌یابی، سنسور یخچال و سیم‌کشی‌های مربوط به آن باید موردبررسی قرار بگیرند و اگر نیاز بود، تعویض شود.

ارور E1 یخچال ال جی

ارور 1E مربوط به سنسور فریزر بوده که باید، سنسور فریزر، اتصال کوتاه و سیم‌کشی‌های مربوط به آن توسط یک تکنسین بررسی‌شده و اگر نیاز بود، تعویض شود.

ارور E5 یخچال ال جی

ارور E5 مربوط به سنسور دیفراست فریزر که برای عیب‌یابی، سیم‌های ارتباطی و سنسور دیفراست فریزر را بررسی کرده و در صورت نیاز، با کمک یک تکنسین، سنسور دیفراست فریزر را تعویض کنید.

ارور E6 یخچال ال جی

ارور E6 یکی از انواع ارور یخچال ال جی بوده که مربوط به سنسور دیفراست فریزر است. برای عیب‌یابی، سیم‌های ارتباطی و سنسور دیفراست فریزر را بررسی کرده و در صورت نیاز، با کمک یک تکنسین، سنسور دیفراست فریزر را تعویض کنید.

ارور E7 یخچال ال جی

نمایش ارور E7 به دلیل مشکل در فن فریزر، فن اوپراتور، موتور فن و اتصالات است که برای رفع عیب و تعمیر، باید موردبررسی یک تکنسین قرار بگیرد.

ارور r یخچال ال جی

ارور r مربوط به سنسور یخچال بوده و هنگام بروز مشکل در این قسمت، ارور مربوطه نمایش داده می‌شود. برای عیب‌یابی، سنسور یخچال و سیم‌کشی‌های مربوط به آن باید موردبررسی قرار بگیرند و اگر نیاز بود، تعویض شود.

ارور EFS یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی مربوط به سنسور فریزر بوده که باید، سنسور فریزر، اتصال کوتاه و سیم‌کشی‌های مربوط به آن توسط یک تکنسین بررسی‌شده و اگر نیاز بود، تعویض شود.

ارور FdH یخچال ال جی

ارور FdH مربوط به هیتر دیفراست است که برای عیب‌یابی، سیم‌های ارتباطی و هیتر دیفراست را بررسی کرده و در صورت نیاز، با کمک یک تکنسین، هیتر دیفراست را تعویض کنید.

ارور ErS یخچال ال جی

ارور ErS مربوط به سنسور یخچال بوده و هنگام بروز مشکل در این قسمت، ارور مربوطه نمایش داده می‌شود. برای عیب‌یابی، سنسور یخچال و سیم‌کشی‌های مربوط به آن باید موردبررسی قرار بگیرند و اگر نیاز بود، تعویض شود.

ارور ECO یخچال ال جی

این ارور یخچال ال جی در هنگام قطع شدن ارتباط بین برد مین و برد دیس پلی نمایش داده می‌شود. برای عیب‌یابی، برد مین، برد دیس پلی و اتصالات مربوط به آن باید موردبررسی قرار بگیرند و اگر نیاز بود، تعویض شود.

ارور FSE یخچال ال جی

ارور FSE یخچال ال جی مربوط به سنسور فریزر بوده که باید، سنسور فریزر، اتصال کوتاه و سیم‌کشی‌های مربوط به آن توسط یک تکنسین بررسی‌شده و اگر نیاز بود، تعویض شود.

ارور rSE یخچال ال جی

ارور rSE مربوط به سنسور یخچال بوده و هنگام بروز مشکل در این قسمت، ارور مربوطه نمایش داده می‌شود. برای عیب‌یابی، سنسور یخچال و سیم‌کشی‌های مربوط به آن باید موردبررسی قرار بگیرند و اگر نیاز بود، تعویض شود.

ارور OdE یخچال ال جی

علت نمایش ارور OdE روی یخچال مربوط به اتصالات وای فای بوده که در یخچال‌هایی که قابلیت اتصال به وای فای دارند، نمایش داده می‌شود. این ارور باید توسط یک تکنسین، عیب‌یابی و رفع شود.

ارور dSF یخچال ال جی

ارور dSF یکی از ارور های یخچال ال جی بوده که مربوط به سنسور دیفراست یخچال است. برای عیب‌یابی، اتصال کوتاه و سیم‌کشی مربوطه را بررسی کرده، سنسور دیفراست یخچال را چک کنید و در صورت نیاز، با کمک یک تکنسین، سنسور دیفراست یخچال را تعویض کنید.

ارور rtE یخچال ال جی

ارور rtE مربوط به سنسور دامی یخچال بوده و هنگام بروز مشکل در این قسمت، ارور مربوطه نمایش داده می‌شود. برای عیب‌یابی، سنسور دمایی یخچال و سیم‌کشی‌های مربوط به آن باید موردبررسی قرار بگیرند و اگر نیاز بود، تعویض شود.

ارور dHF یخچال ال جی

ارور dHF یکی از انواع ارور یخچال ال جی بوده که مربوط به هیتر دیفراست است. برای عیب‌یابی، سیم‌های ارتباطی و هیتر دیفراست را بررسی کرده و در صورت نیاز، با کمک یک تکنسین، هیتر دیفراست را تعویض کنید.

در آخر

قبل از هرگونه اقدام نسبت به ارور یخچال ال جی روی صفحه نمایشگر آن، بهتر است از یک تکنسین کار بلد کمک بگیرید تا امکان بروز مشکل بیشتری وجود نداشته باشد.

کلمه کلیدی: ارور یخچال ال جی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *