دسته‌بندی نشده

ارور E27  ظرفشویی بوش

ارور E27  ظرفشویی بوش

در ظرفشویی‌های شرکت بوش المان، یکی از متداول‌ترین و مهم‌ترین خطاها ارور E27  ظرفشویی بوش می‌باشد. این خطا بنا به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم داشت. اما پیش از هر چیزی باید به یاد داشته باشید که این خطا ممکن است در نهایت منجر به ازکارافتادن دستگاه شما شود. پس اگر مکرراً با آن مواجه می‌شوید نخست به دنبال علل و سپس رفع آن باشید. اگر در این زمینه تخصص ندارید بهتر است که کار را به تکنسین و تعمیرکار ماشین ظرفشویی بوش بسپارید.

دلیل ارور E27  ظرفشویی بوش

نوسان برقی یکی از اصلی‌ترین عللی است که می‌تواند سبب بروز اختلالات جدی و خرابی در ماشین‌های ظرفشویی و به‌طورکلی لوازم‌خانگی شود. درصورتی‌که می‌خواهید بدانید ارور E27  ظرفشویی بوش به چه معناست، باید اشاره کنیم که این خطا به معنای نقص فنی در دستگاه نیست و معمولاً قطعه‌ای از سیستم ظرفشویی شما آسیب‌ندیده است. بلکه این خطا به معنای مشکل جریان برق خواهد بود. برای جلوگیری از بروز این مشکل نیز باید ظرفشویی و تمام دستگاه‌های برقی را که مداوم به جریان الکتریسیته متصل هستند را با محافظ‌های مخصوص کنترل کنید.

البته که شوک‌های برقی می‌تواند در درازمدت سبب بروز آسیب‌های جدی به دستگاه شما شود. در نتیجه آن‌ها را جدی بگیرید. به دنبال رفع این خطاها باشید. در غیر این صورت برد اصلی ظرفشویی شما دچار مشکل می‌شود.

روش‌های رفع خطای E27  ظرفشویی بوش

در واقع راهکارهای کلی در مورد این خطا وجود ندارد و نمی‌توان مثل دیگر خطاها در خصوص آن تیتروار به موارد زیادی اشاره کرد. اولین مسئله‌ای که باید به یاد داشته باشید این است که ماشین ظرفشویی خود را از بروز اختلالات برقی در امان نگه دارید. این کار با استفاده از یک ترانس یا قطعه‌ای برای کنترل جریان برق شدنی است. تا جایی که می‌توانید ماشین‌های ظرفشویی را به‌صورت مستقیم و بدون محافظ برای درازمدت به برق متصل نکنید. همین‌طور می‌توانید از حالت سایلنت یا سکوت نیز در ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید.

ارور E27  ظرفشویی بوش

در واقع امکان سایلنت یا شب که شاید در برندهای دیگری که در بازار هستند از نظر عنوان کمی فرق داشته باشد، مربوط به کم‌تر شدن سرعت دستگاه خواهد بود. در این حالت دستگاه مصرف برق معمول‌تری خواهد داشت. همین‌طور به سراغ دستگاه‌هایی بروید که مصرف برق آن‌ها پایین‌تر است و از سطح A پایین‌تر نیستند. امروزه مدل‌های A++ و حتی بهتر نیز در بازار قابل انتخاب هستند.

رفع مشکل برق‌رسانی ظرفشویی

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که در تابستان احتمالاً با آن مواجه خواهیم شد، قطع و وصل مکرر برق است. در این حالت بهتر است که شما کار شستشو را خارج از ساعات اوج مصرف انجام دهید. قیمت و هزینه برق نیز در ساعات اوج مصرف همیشه بالاست. از طرفی دستگاه شما در شرایطی که نوسان برق داشته باشد به‌درستی کار نمی‌کند و با مشکل مواجه می‌شود. در ساعات اداری معمولاً مصرف برق در کشور فوق‌العاده بالا است. ضمن این که اوج مصرف در ساعات صبح بعد از 8 نیز معمولاً شروع می‌شود.

در کل ارور E27  ظرفشویی بوش می‌تواند در درازمدت نشانه آسیب به برد کنترل، سیم‌کشی و همین‌طور دیگر اجزای برقی دستگاه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *