ماشین لباسشویی

تعمیر لباسشویی در صادقیه

تعمیر لباسشویی در صادقیه

اشتیاق انسان به آسان‌تر کردن زندگی روزمره از چند هزار سال پیش آغاز شد. از دیرباز، انجام برخی وظایف بسیار طاقت‌فرسا بود! یکی از این وظایف، بی‌شک، شست‌وشوی لباس‌ها است! این کار درگذشته با دست و به کمک آب رودخانه‌ها یا چشمه‌ها انجام می‌شد، اما رفته‌رفته با پیشرفت تکنولوژی ماشین‌های لباسشویی در بازار عرضه شدند که استقبال چشمگیری از آن‌ها صورت گرفت. امروزه ماشین‌های لباسشویی یکی از کالاهای اساسی در هر خانه تلقی می‌شوند. تکنسین رسام سرویس جهت تعمیر لباسشویی در صادقیه در کمترین زمان به محل شما اعزام می‌شود.

اگر تابه‌حال یکی از تجهیزات خانه شما هم با مشکل مواجه شده باشد احتمالاً می‌دانید که ازکارافتادن لباسشویی یکی از چالش‌های بزرگ به‌حساب می‌آید! خرید لباس‌شویی‌های جدید نیاز به بودجه‌ی زیادی دارد و عمدتاً راه به صرفه‌ای محسوب نمی‌شود. یکی از راه‌های مناسب برای مواجهه با این چالش، تعمیر لباسشویی است چرا که علاوه بر پرداخت هزینه‌ی کمتر، مصرف‌گرایی را نیز به حداقل می‌رساند.

اگر برای تعمیر لباسشویی در صادقیه سایر نقاط تهران به یک تعمیرکار متخصص احتیاج دارید، گزینه‌ی عالی برای شما رسام سرویس است. این مجموعه با داشتن متخصصان مجرب و باسابقه در کوتاه‌ترین زمان ممکن لباسشویی شما را به بهترین نحو تعمیر خواهد کرد.

عملکرد ضعیف لباسشویی و علل احتمالی آن

مشکلاتی که در لباس‌شویی‌ها دیده می‌شود متفاوت بوده و به بخش‌های مختلف لباسشویی مربوط است. در ادامه با چند اختلال رایج آشنا خواهیم شد.

لرزش ماشین لباسشویی

اکثر افراد فکر می‌کنند لرزیدن لباسشویی امری طبیعی است و بالعکس نبود آن نشانه‌ی ناکارآمدی لباسشویی است! اگر شما هم به لرزش ماشین لباسشویی‌تان بی‌توجهید باید بدانید که این اتفاق عادی نیست!

لرزش لباسشویی به چند دلیل مختلف رخ می‌دهد که به دو علت شایع آن می‌پردازیم.

تراز نبودن

ماشین‌های لباسشویی اغلب دارای پایه‌های خودکار هستند اما برخی دیگر پایه‌های دستی دارند. تنظیم نبودن پایه‌ها از دلایل لرزیدن لباسشویی است. این مشکل با تنظیم صحیح پایه‌ها حل خواهد شد.

عملکرد ضعیف لباسشویی

بار نامتعادل شست‌وشو

قرارگرفتن بار زیادی در یک سمت لباسشویی آن را نامتعادل کرده و از دلایل ارتعاش لباسشویی حین کارکردن است. در بعضی مواقع اضافه‌کردن یک پتوی خیس که وزن بیشتری دارد، به همراه چند لباس خشک باعث این مشکل می‌شود. بهتر است وسایل مرطوب را هم‌زمان با لباس‌های خشک به داخل لباسشویی نریزید و یا سعی کنید وزن را طوری تنظیم کنید که به یک سمت ماشین بار بیشتری وارد نشود.

لباسشویی پرسروصدا

همه‌ی ماشین‌های لباسشویی ممکن است صدای بسیار کمی ایجاد بکنند، اما اگر لباسشویی شما در حین شستن صدای بلند و آزاردهنده‌ای تولید می‌کند بهتر است آن را نادیده نگیرید. برخی از دلایل ایجاد سروصدا به‌راحتی قابل‌حل هستند، اما بیشتر عواملی که باعث می‌شوند شما یک تجربه‌ی ناخوشایند از شستن لباس‌ها با لباسشویی داشته باشید تنها به کمک تکنسین باتجربه قابل‌حل است. رسام سرویس برای حل این مشکل در کنار شماست. دلایل احتمالی این سروصداها به شرح زیر است:

گرفتگی توسط شی کوچک

گاهی مواقع بی‌توجهی به خالی‌کردن جیب‌ها صدای لباسشویی شما را درمی‌آورد!‌ اشیاء کوچکی که به‌اشتباه از طریق لباس ما به لباسشویی منتقل می‌شوند ممکن است در ماشین لباسشویی گیرکرده و شما به دردسر بیندازند. این اشیاء در فیلتر یا شلنگ لباسشویی گیر می‌کنند و حتی ممکن است به بخش‌های دیگر هم بروند. اگر شما به خارج کردن آن‌ها اقدام کنید ممکن است دستگاه لباسشویی خود را در معرض خطر بیشتری قرار بدهید. پیشنهاد می‌شود در این مواقع از یک متخصص کمک بگیرید.

سروصدا در حین تخلیه‌ی آب

صدای بلند هنگام تخلیه در اغلب موارد به‌خاطر پمپ است. مسدود شدن فیلتر پمپ با کرک یا پرز انباشته شده می‌تواند لباسشویی شما را به یک دستگاه پرسروصدا تبدیل کند! در این مواقع بهتر است از یک تکنسین بخواهید تا فیلتر پمپ شما را چک کند و در صورت انسداد به رفع آن بپردازد.

بلبرینگ‌های درام

در صورت آسیب‌دیدگی بلبرینگ‌های درام، سروصدای ماشین لباسشویی هم زیاد می‌شود. اگر درام شما به‌راحتی حرکت می‌کند دلیلش فرسودگی بلبرینگ‌هاست. یک نشانه دیگر زنگ‌زدگی‌های قابل‌مشاهده در زیر دستگاه است. تعویض بلبرینگ‌ها یکی از کارهای تخصصی است. اگر لباسشویی شما دچار این مشکل شده است می‌تواند از خدمات درخواست تعمیر آنلاین رسام سرویس استفاده کرده و هر چه سریع‌تر این مشکل را به کمک تکنسین‌های رسام سرویس مرتفع کنید.

آسیب‌دیدگی درام

جدی‌ترین مشکل، خراب‌شدن درام است که چاره‌ای جز تعمیر یا تعویض ندارد. شکستگی بخش‌هایی از درام می‌تواند صدای آزاردهنده‌ای ایجاد کرده و با هر بار استفاده، آسیب بیشتر به لباسشویی شما وارد کند. بهتر است این مشکل را جدی بگیرید و به‌خاطر داشته باشید تعویض قطعات وسایل برقی کاری بسیار دشوار است. گذشته از اینکه تعویض آن‌ها کار فنی و اصولی است، رعایت نکات ایمنی در حین تعویض بسیار حائز اهمیت است. در این مواقع بهترین راهکار کمک‌گرفتن از تعمیرکاران متبحر است تا با رعایت ایمنی کامل، عملکرد طبیعی را به لباسشویی شما بازگردانند.

پاره شدن لباس‌ها پس از شست‌وشو با لباسشویی

لباس‌ها یکی از مهم‌ترین وسایل شخصی ما به‌حساب می‌آیند و پاره شدن آن‌ها تجربه‌ای بسیار ناخوشایند است مخصوصاً اگر پای لباس مورد علاقه‌مان در میان باشد! چندین دلیل مختلف در پاره شدن لباس در لباسشویی، پس از شست‌وشو، مؤثرند که به آن‌ها می‌پردازیم.

پاره شدن لباس‌ها پس از شست‌وشو با لباسشویی

چسبیدن شوینده به لباس‌ها

اگر بار لباسشویی خود را به‌خوبی به تعادل نرسانید و حجم بالایی از البسه را به داخل آن بیندازید، علاوه به ایجاد فرسودگی در دستگاه، فضای کمی برای عمل مواد شوینده باقی می‌ماند و سایش مداوم آن‌ها به لباس، منجر به پارگی لباس‌ها خواهد شد.

ناهمواری‌های داخل درام

اگر درام شما فرسوده و دارای شکستگی باشد در حین شست‌وشو به سطح لباس گیرکرده و به آن‌ها آسیب می‌رساند. این مشکل تنها با تعویض درام رفع خواهد شد.

عدم چرخش صحیح لباسشویی

اگر لباسشویی شما در حین چرخیدن ناگهان می‌ایستید یا از ابتدای روشن‌کردن دستگاه حرکت نمی‌کند نگران نباشید! متخصصان رسام سرویس بعد از بررسی علل این اختلال، آن را در زمانی کوتاه تعمیر می‌کنند. اما علل این اتفاق چه می‌تواند باشد؟

انسداد پمپ تخلیه

وقتی چیزی در لوله خروجی گیر بکند مانع از ورود و خروج جریان آب خواهد شد و این مسئله با رفع انسداد توسط تکنسین صورت می‌گیرد.

فرسودگی برس‌های موتور

اگر درام لباسشویی شما پرازآب شده اما نمی‌چرخد احتمالاً برس‌های موتور فرسوده شده و نیاز به تعویض دارند.

اختلال در کنترل الکتریکی، پمپ‌ها و موتور نیز از دلایل دیگر عدم چرخش لباسشویی هستند.

روشن نشدن لباسشویی

اگر لباسشویی شما روشن نمی‌شود نیاز نیست به فکر یک لباسشویی جدید باشید! روشن نشدن لباسشویی ممکن است به دلیل اختلال در فیوز، سوکت یا موتور باشد. برای عیب‌یابی دقیق دستگاه بهتر است از افراد خبره در این زمینه استفاده کنید و لباسشویی خود را به‌جای تعویض، با هزینه‌ای کمتر، تعمیر کنید.

جهت رفع هر یک از موارد فوق با رسام سرویس تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید. در صورت عدم رفع مشکل به صورت تلفنی، تعمیر لباسشویی در صادقیه به صورت حضوری در محل شما انجام خواهد شد.

ده نکته برای محافظت از لباسشویی

در این بخش به معرفی چند راه برای محافظت از ماشین لباسشویی می‌پردازیم:

  • تمیزکردن همه‌ی بخش‌ها

بهتر است برای افزایش طول عمر لباسشویی هرچند وقت یک‌بار آن را به طور کامل تمیز کنید تا جرم‌های بخش‌های فلزی و پلاستیکی از بین بروند.

ده نکته برای محافظت از لباسشویی

  • تمیزکردن واشر لاستیکی

واشرهایی که لبه‌ی لباسشویی را می‌پوشانند اغلب در معرض ساییدگی، پارگی و تجمع مواد جدا شده از لباس مثل پرزها هستند. نیاز است این بخش از لباسشویی را حتماً تمیز کرد تا علاوه بر بالارفتن عمر دستگاه، محیط داخلی درام نیز بهداشتی باقی بماند.

  • جلوگیری از تجمع مواد شوینده

یکی از دلایلی که باعث می‌شود لباسشویی شما بعد از چندین بار استفاده بوی نامطلوبی بگیرد، چسبیدن بقایای مواد شوینده به داخل درام و واشر لاستیکی است. پاک‌کردن بخش‌های داخلی به کمک یک‌پارچه مرطوب می‌تواند از وقوع این اتفاق جلوگیری کند.

  • بازگذاشتن در لباسشویی پس از هر بار استفاده

پس از هر بار شست‌وشو توصیه می‌شود در لباسشویی خود را ۱۵ الی ۳۰ دقیقه باز بگذارید. این کار از زنگ‌زدگی، ایجاد کپک و تجمع باکتری جلوگیری کرده و محیط داخلی لباسشویی را از عوامل غیربهداشتی پاک نگه می‌دارد.

  • بررسی شلنگ‌ها

ماشین‌های لباسشویی عموماً دارای سه شلنگ هستند. لازم است شلنگ‌های ورودی و خروجی آب را چک کنید. اگر با گرفتگی شلنگ‌ها مواجه شدید بهتر است قبل از اقدام به تخلیه، با یک متخصص مشورت کنید و از او بخواهید تا خدمات مربوطه را برای شما انجام دهد.

  • تمیزکردن فیلتر

ماشین‌های لباسشویی نیمه اتوماتیک اغلب دارای فیلتر پرز هستند که عملکردش خارج کردن پرز و سایر ذرات از محیط داخلی لباسشویی است. این فیلترها در صورت پرشدن دیگر نمی‌توانند عملکرد بهینه خود را داشته باشند و منجر به پخش شدن پرز و ذرات در داخل لباسشویی می‌شوند. این وضعیت باعث فرسوده شدن لباسشویی شما و کاهش عمر مفید آن می‌شود. توصیه شده برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی، ماهی یکبار به تخلیه فیلتر اقدام کنید.

  • استفاده از لباسشویی بر اساس ظرفیت

یکی از نکاتی که غالباً افراد به‌راحتی از کنار آن عبور می‌کنند پرکردن بیش از اندازه لباسشویی است. این عمل باعث می‌شود در زمان کوتاهی لباسشویی شما قدرت سابق را ازدست‌داده و عملکرد آن با کاهش شدیدی روبه‌رو شود. بهتر است حتماً به ظرفیت لباسشویی توجه کافی داشته باشید.

  • انتخاب شوینده مناسب

برای این منظور شما می‌توانید از شوینده‌های معمولی یا شوینده‌های مخصوص ماشین استفاده کنید. تنها نکته مهم این است که بیش از حد قلیایی بودن شوینده به‌مرورزمان به بخش‌های داخلی آسیب‌زده و دستگاه شما را در معرض کاهش عملکرد قرار خواهد داد.

تعمیر لباسشویی در تهران

اگر لباسشویی شما به هر دلیلی دچار مشکل شده است می‌توانید از خدمات مجموعه رسام سرویس استفاده کنید. این مجموعه با خدمات‌رسانی مخصوصاً در منازل منطقه صادقیه، به شما فرصت نظارت از روند تعمیر لباسشویی می‌دهند. علاوه بر این دیگر نیازی به جابه‌جایی پرهزینه‌ی وسایلی سنگین مثل لباسشویی نیست. شما به‌راحتی با ثبت درخواست تعمیر به‌صورت آنلاین می‌توانید از خدمات تعمیرکاران باسابقه و آموزش‌دیده بهره‌مند شوید و رضایت کافی را کسب کنید.

تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران

تعمیر لباسشویی بکو

اگر از ماشین لباسشویی بکو استفاده می‌کنید و لباسشویی شما اخیراً با مشکلی مواجه شده است، می‌توانید روی مجموعه رسام سرویس حساب کنید. تیم ما برای تعمیر لباسشویی در صادقیه نیروهای متخصصی در نظر گرفته است که برای تعمیر لباسشویی بکو متخصصین همگی دوره دیده می‌باشند و دارای مدرک تخصصی تعمیرات هستند.

تعمیر لباسشویی کنوود

برخی از مراجعان رسام سرویس که نیاز به تعمیر لباسشویی کنوود داشتند با مشکلاتی اعمم از نیم‌سوز شدن موتور، روشن نشدن لباسشویی و ارور دادن دستگاه روبه‌رو بودند. این مجموعه با بهره‌مندی از نیروهای متخصص به عیب‌یابی و تعمیر لباسشویی کنوود پرداخته و مشکل شما را حل خواهد کرد.

تعمیر لباسشویی سامسونگ

اگر شما هم از این مدل لباسشویی استفاده می‌کنید احتمالاً با کدهای خطا مواجه شده‌اید و به دنبال راه حلی برای این مسئله می‌گردید. اگر لباسشویی سامسونگ شما دچار هرگونه اختلالی مثل کدهای خطا، روشن نشدن، عدم چرخشش درام و… شده است می‌توانید با مجموعه‌ی رسام سرویس تماس گرفته و از خدمات باکیفیت و ایمن آن بهره‌مند شوید.

 

تعمیر لباسشویی اسنوا

تخلیه نشدن آب، آب‌گیری نکردن، برق‌دار شدن بدنه و هر مشکل دیگری که در این مدل از لباسشویی برای دستگاه شما پیش‌آمده به دست تکنسین‌های مجموعه رسام سرویس قابل‌حل است. شما می‌توانید با ثبت درخواست تعمیر از این خدمات استفاده کنید.

هزینه تعمیر لباسشویی در صادقیه

برای تخمین میزان هزینه‌ای که برای تعمیر لباسشویی در تهران باید پرداخت کنید، عوامل مختلفی دخیل‌اند. کارشناسان مجموعه رسام سرویس پس از تشخیص اختلال پیش‌آمده در لباسشویی‌تان، شما را در مورد هزینه‌های تعمیر آگاه خواهند کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *