مقالات آموزشی, یخچال فریزر

تنظیم درجه یخچال فریزر و ساید

تنظیم درجه حرارت یخچال

برای اینکه مجبور نباشیم برای تعمیر یخچال فریزر خود به تعمیرکار رجوع کنیم بهتر است در هنگام نصب آن به نکاتی که گفته می‌شود به‌دقت توجه کنیم، چون یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که مطرح می‌شود در مورد تنظیم درجه دمای داخلی دستگاه است و اگر به آن توجه داشته باشیم، به‌ندرت دستگاه ما با چالش مواجه می‌شود.

 

تعمیر یخچال فریزر

در تعمیر یخچال فریزر پیشنهاد می‌کنیم به چند نکته توجه داشته باشید، یخچال‌فریزرها از لوازم پرکاربرد در منازل هستند. می‌دانیم که سرویس و تعمیر یخچال‌فریزرها اهمیت ویژه‌ای دارند. امروزه به دلیل تنوع مدل و تفاوت برندهای مختلف در بازار، تعمیر یخچال فریزر یک فعالیت تخصصی است و حتماً قبل از نصب و راه‌اندازی وسیله‌تان باید از متخصصین و تکنسین‌های همین امر کمک بگیرید اما به دلیل اینکه معمولاً یخچال‌ها مکانیسم کارکرد و طریقه تنظیم دمای تقریباً یکسانی دارند، در این مقاله به‌صورت مختصر نکاتی را در مورد تعمیر یخچال فریزر و تنظیمات درجه آن با شما در میان می‌گذاریم. همان‌طور که اطلاع دارید، دمای هوای محیط بیرون از یخچال اثر بسیار زیادی در دمای داخلی یخچال دارد و در میزان کم‌وزیاد شدن سرمای آن دخیل است شما باید به این نکته توجه داشته باشید که درجه دمای یخچال‌فریزرتان در تابستان و زمستان حتماً تفاوت داشته باشد.

اگر یخچال‌فریزرتان اتومات است، در تابستان یخچال را روی 3 یا 4 قرار دهید و فریزر را روی 18- تا 20- بگذارید و برای مدل‌های ترموستاتی دما روی 4 یا 5 درجه باشد.

اما در زمستان درجه دستگاه ترموستاتی خود را روی 2 یا 3 بگذارید و اگر مدل اتومات دارید، فریزر را روی 16- تا 19- نگه دارید و یخچال روی 4 یا 5 درجه باشد.

این بازه‌های درجه دما که بیان شد با فرض اینکه شرایط آب‌وهوایی کاملاً معتدل است، بیان شد. واضح است که تکنسین‌های تعمیر یخچال فریزر هر شهر و یا منطقه، شما را بابت ایده‌آل‌ترین درجه برای یخچال‌فریزرتان آگاه خواهند کرد

تنظیم درجه یخچال فریزر

 

تعمیر ساید

قبل از تعمیر ساید در خانه نکات ریزی موردتوجه است که اگر رعایت شوند کار تعمیر ساید شما را به تأخیر می‌اندازد مثلاً اگر درجه دمای ساید شما بیشتر از حد متعادل باشد، یعنی هوای سرد محیط داخل یخچال کم باشد، امکان فاسد شدن مواد داخل آن سریع‌تر رخ می‌دهد و یا حتی اگر دمای ساید خود را بیش از حد نیاز پایین بیاورید، احتمال یخ‌زدن مواد غذایی وجود دارد. از دیگر عواقب تنظیم نبودن دمای یک یخچال می‌توان به رشد باکتری‌ها در مواد غذایی یا حتی مشاهده برفک در یخچال اشاره کرد همچنین کارکرد مداوم و بدون تنظیم موتور یخچال شما باعث می‌شود که شما تصور کنید زمان تعمیر سایدتان فرارسیده است. اما با یک تنظیم درجه مناسب می‌توانید از این موارد جلوگیری کنید. لازم به ذکر است که درجه دمای ساید، علاوه بر تفاوت دما در تابستان و زمستان با توجه به شرایط آب و هوای منطقه زندگی شما نیز تغییر می‌کند. به طور مثال اگر محیط زندگی شما در منطقه کوهستانی و سرد باشد، احتیاجی نیست برای تنظیم دمای سایدتان، دمای داخلی آن را زیادی پایین بیاورید و یا در مناطقی که اغلب روزهای سال هوا معمولاً گرم هستند، تکنسین‌های تعمیر ساید شما حتماً درجه مناسب را به شما پیشنهاد خواهند داد. اما در شرایط عادی و آب و هوای نرمال، درجه دمای داخلی ساید نیز مانند درجه یخچال فریزر تنظیم خواهد شد و تفاوتی ندارد

تنظیم درجه سایدبای ساید

منابع:

https://fitterfix.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *