مقالات آموزشی

دلایل خنک نکردن یخچال و ساید جنرال الکتریک

خنک نکردن یخچال جنرال الکتریک

چرا هوای یخچال گرم است؟

خنک نکردن یخچال و ساید جنرال الکتریک یکی از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین ایراداتی است که معمولاً تعمیرکاران برای یافتن علل اصلی باید کل دستگاه را زیرورو کنند. اما می‌توان بر اساس تکنیک‌هایی که در ادامه به شما شرح می‌دهیم با سرعت بیشتری دلیل وقوع خنک نکردن یخچال و ساید جنرال الکتریک را حدس و آن را برطرف کنید.

مشکل در لوله کندانسور

لوله‌های کندانسور ازجمله اصلی‌ترین بخش‌های انتقال برودت هستند. اگر موتور کار کند و کندانسور گرم باشد این نشان می‌دهد که یخچال شما سالم است اما اگر لوله‌ها انتقال حرارت را به‌درستی انجام ندهند. معمولاً این مشکل به وجود می‌آید. مدار کندانسور نیز می‌تواند سبب خنک نکردن یخچال و ساید جنرال الکتریک شود.

چرا هوای یخچال گرم است؟

ایراد در دمپر هوای یخچال

دمپر هوای یخچال را به شبکه کولر می‌رساند. منطقی است که اگر این قطعه ازکارافتاده باشد در تمامی مدل‌ها و بخصوص محصولات شرکت جنرال الکتریک این مشکل رخ می‌دهد. اگر درجه دمپر یخچال شما خیلی بالا است آن را روی کم‌ترین حالت بگذارید و سعی کنید جلوی دمپر را خالی کنید. بخصوص اگر چیدمان درون یخچال موجب ایجاد سد شده و یا این‌که حجم مواد غذایی زیاد است، حتماً آن‌ها را کم و به یک یخچال دیگر منتقل کنید.

ایراد در ترموستات و خنک نکردن یخچال و ساید جنرال الکتریک

ترموستات کنترلر دمای یک وسیله برقی است. زمانی که سیستم موتور دما را به حد معمول می‌رساند، ترموستات دستور توقف صادر می‌کند. اما درصورتی‌که این قطعه خراب باشد وقتی‌که دما به میزان کم‌تری از حالت تنظیم‌شده می‌رسد معمولاً این دستور به‌صورت صحیح به برد کنترلی منتقل نمی‌شود و درنتیجه موتور شروع به کار نمی‌کند. پس می‌توان نتیجه گرفت که خنک نکردن یخچال و ساید جنرال الکتریک می‌تواند به سبب نقص در ترموستات باشد.

خرابی در رشته کمپرسور

خراب بودن فن کمپرسور نیز یکی دیگر از مهم‌ترین عوامل خنک نکردن یخچال و ساید جنرال الکتریک می‌باشد. در این صورت ممکن است فن آسیب‌دیده باشد و یا این‌که اتصال آن به اهرم آرمیچر با مشکل باشد. اگر فن آسیب ببیند درنتیجه آن سرما تولید می‌شود اما آن‌طور که بایدوشاید به گردش درنمی‌آید و پس احتمالاً داخل یخچال نیز هوای گرم داشته باشد. کمپرسور یخچال گاز را به مایع تبدیل کرده و سپس آن را با پمپاژ به سمت اپراتور به مسیر داخلی و کابین هدایت می‌کند. درنتیجه اتفاقی که رخ می‌دهد این است که یخچال می‌تواند فضای داخلی را خنک کند. در صورت بروز هرگونه مشکل در عملکرد یخچال و گرم‌شدن فضای داخلی آن پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به رشته کمپرسور نیز بیندازید.

خنک نکردن ساید جنرال الکتریک

نداشتن گاز

درنهایت آخرین علتی که به آن اشاره خواهیم عدم وجود گاز خنک‌کننده یا همان گاز امبرد است. اگر گاز یخچال شما کم باشد باعث می‌شود که برودت آن دچار مشکل شده به‌مرورزمان حتی سوختن کمپرسور را نیز شامل می‌شود. بهتر است نسبت به این مورد حساس باشید. بخصوص اگر برای مدت‌زمان طولانی درب یخچال شما بازمانده است احتمالاً گاز آن خالی‌شده؛ اگر پس‌ازاین اتفاق یخچال شما نمی‌تواند خنک کند پس بهتر است گاز آن را چک کنید. در این حالت از یخچال استفاده نکنید و آن را از برق بکشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *