ماشین لباسشویی, مقالات آموزشی

نحوه ی شست‌وشوی کفش، پتو، حوله و بالشت در ماشین لباسشویی

شستشوی پتو و حوله با ماشین لباسشویی

در اینجا به بعضی نکات اشاره شده است که در صورت رعایت نشدن، ممکن است به تعمیر ماشین لباسشویی شما منجر شود. یکی از آن موارد، آشنا نبودن با طریقه صحیح شستشوی بعضی لوازم مانند پتو یا حوله یا کفش‌ها هستند که ممکن است به ماشین لباسشویی آسیب برسانند.

اگر به دنبال تعمیر ماشین لباسشویی خود در آینده خواهید بود، باید به شما اعلام کنم که می‌توانید با رعایت بعضی نکات ساده، روز تعمیر ماشین لباسشویی خود را به تعویق بیندازید و عمر دستگاهتان را افزایش دهید.

ما در شرکت رسام سرویس این مشاوره را به شما خواهیم داد پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

نحوه شستشوی صحیح

در قدم اول در هنگام نصب باید دقت کنید که دستگاه شما در جایی که قرار گرفته، لق نباشد چون مهم‌ترین نکته‌ای که به‌زودی شما را برای تعمیر ماشین لباسشویی آماده می‌کند، تراز نبودن دستگاهتان است. دومین مورد قابل‌ذکر، از تنظیم خارج شدن دستگاه شماست. معمولاً این اتفاق برای خانواده‌هایی که کودک خرد‌سال دارند، پیش‌آمده و کودک در هنگام شستشو و در بین کارکردن دستگاه، برنامه آن را تغییر می‌دهد. در چنین شرایطی روند کار ماشین لباسشویی شما متوقف خواهد شد و شما باید دکمه stop را بزنید و دوباره روی برنامه قبلی تنظیم کنید.

مسئله بعدی که افراد وسواسی با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، ریختن مقدار بیش از اندازه پودر، داخل دستگاه است که رسام سرویس به شما قول می‌دهد اگر این کار چندین بار تکرار شود، پروسه تعمیر ماشین لباسشویی شما به‌زودی اتفاق خواهد افتاد چون ماشین لباسشویی نمی‌تواند تمامی کفی که به وجود آمده است را با توجه به زمان‌بندی برنامه، بشوید همچنین تمامی کف‌های شسته نشده روی لباس‌ها می‌مانند و لباس شما را لک می‌کنند.

نحوه شستشوی بعضی لوازم در ماشین لباسشویی

همان‌طور که درمورد راهکارهای افزایش طول عمر یک دستگاه لباسشویی و به تعویق انداختن پروسه تعمیر ماشین لباسشویی صحبت کردیم، در همین راستا نیز چند راهکار در مورد نحوه شستشوی لوازمی مثل کفش، پتو، حوله و بالشت ارائه می‌دهیم.

در مورد شستن کفش قبل از هر چیز پیشنهاد می‌کنیم با پرسش از تولیدکننده کفشتان، مطمئن شوید که اگر کفش خود را داخل ماشین بشویید، به آن آسیبی نمی‌رسد. ابتدا اگر گل‌ولای به کفشتان چسبیده، آن را پاک کنید سپس کفی‌ها و بندها را جدا کنید و درون کیسه پارچه‌ای مخصوص، داخل دستگاه بیندازید. در این مرحله برای جلوگیری از ضربه خوردن به ماشین لباسشویی، تعداد زیادی حوله یا پارچه کهنه داخل ماشین بریزید و دستگاه را در یک درجه ملایم تنظیم کنید. بعد از پایان زمان برنامه، کفش‌ها را در فضای آزاد قرار دهید تا خشک شوند.

شستشوی بعضی لوازم در ماشین لباسشویی

برای شستشوی پتو نیز دقت داشته باشید که پتو حالت مچاله شده داخل ماشین لباسشویی وارد نشود چون بعد از خیس شدن، وزن آن به طور یکسان داخل دستگاه پخش نخواهد شد و تمام قسمت‌های پتو به‌خوبی شسته نمی‌شود. حتماً توجه داشته باشید که از آب با دمای پایین استفاده کنید تا به الیاف پتو آسیبی نرسد.

اما در این مورد، شرایط حوله کاملاً متفاوت است چون دمای مناسب برای شستن حوله دمای بالا است. توجه داشته باشید که تعداد زیادی حوله با هم شسته نشود زیرا حوله آب را جذب می‌کند و سنگین می‌شود پس سعی کنید حدوداً به‌اندازه نیمی از ظرفیت دستگاهتان حوله داخل آن باشد.

اما بالشت ها شرایط متفاوتی دارند زیرا هم‌جنس روبالشی‌ها متفاوت است و هم الیافی که داخل بالشت هستند از تنوع زیادی برخوردارند. پس حتماً با توجه به جنس و الیاف بالشت خود، دمای آب و برنامه ماشین لباسشویی را تنظیم کنید تا هم دستگاهتان سالم بماند و هم بالشت های تمیزی داشته باشید.

 

منابع:

  1. https://digiwash.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *