پکیج, مقالات آموزشی

علت انفجاری روشن شدن پکیج

انفجاری روشن شدن پکیج

بدیهی است که تعمیر پکیج لازم است از افراد متبحر و توانا در همین زمینه کمک بگیریم. اما لازم است دلیل اینکه چرا پکیج ما به‌صورت انفجاری روشن می‌شود را بررسی کنیم. در این مقاله به بررسی این مورد پرداخته‌ایم و مواردی که منجر به این مشکل شده‌اند را بررسی کرده‌ایم.

تعمیر پکیج

یکی از مواردی که منجر به تعمیر پکیج شما می‌شود و شما احساس کنید باید برای تعمیر پکیج خود سریعاً با تعمیرکار تماس بگیرید، روشن شدن آن به‌صورت انفجاری است. البته موارد دیگری نیز وجود دارند که به‌اختصار به آنها اشاره می‌کنیم. شرکت رسام سرویس مواردی را به شما متذکر می‌شود که زنگ خطرهایی است تا نزدیک شدن به زمان تعمیر پکیج خود را بشناسید.

یکی از اساسی‌ترین ایراداتی که ممکن است در روند کارکرد پکیج شما ایجاد شود، خرابی برد کنترل آن است اما قبل از این مشکل، قطعاً شما با مشکلات دیگری مواجه شده بودید که بی‌توجه به آن ایرادات گذر کردید. تمامی پکیج‌ها از تعدادی قطعات الکترونیکی تشکیل شده‌اند. بسیار واضح است که تمامی قطعات بعد از مدتی دچار فرسودگی می‌شوند و یا احتیاج به تعمیر پیدا می‌کنند، ما در شرکت رسام سرویس به شما توصیه می‌کنیم حتماً حداقل سالی یک‌بار پکیج خود را توسط یک تعمیرکار سرویس کنید. این اقدام شما به معنی خرابی و احتیاج داشتن به تعمیر پکیج نیست بلکه صرفاً برای چک کردن و بررسی ایرادات سطحی پکیج، این اقدام را انجام می‌دهید.

 

خرابی پکیج

 

چرا پکیج، انفجاری روشن می‌شود؟

این مورد که ممکن است پکیج شما به حالت انفجاری روشن شود، شاید برای پکیج هر منزل پیش بیاید و این اتفاق شما را مجاب کند تا اقدام به تعمیر پکیج خود کنید. ما دلایل اینکه یک پکیج به‌صورت انفجاری روشن می‌شود را در شرکت رسام سرویس با هم بررسی می‌کنیم:

اولین مورد ممکن است رادیاتورهای منزل گرمای لازم را نداشته باشند یا آب، به‌اندازه کافی و مورد انتظار شما گرم نشود که برای برطرف‌کردن این چالش ابتدا شعله پکیج را چک کنید که کوتاه نباشد و هوا داخل رادیاتورها نباشد که این مشکل با یک هواگیری ساده برطرف می‌گردد. رسوب گرفتن رادیاتورها یا مبدل و یا حتی نزدیک بودن رادیاتورها به هم نیز ممکن است این ایراد را ایجاد کند.

مورد دیگری که ممکن است پیش بیاید خاموش شدن مشعل پکیج است که در میان کار پکیج، مشعل یک‌دفعه خاموش می‌شود و پس از آن هنگام روشن شدن مجدد، منجر به روشن شدن انفجاری آن می‌گردد. همان‌طور که در ابتدای این مقاله اشاره کردیم، یک از دلایل این موضوع خراب بودن برد پکیج شماست که با تعمیر پکیج این ایراد حل خواهد شد یا اینکه قسمتی که وظیفه هماهنگ کردن مشعل با برد پکیج را دارد کثیف شده است و شما با تمیزکردن این قسمت، می‌توانید مشکل پکیج خود را حل کنید.

خاموش شدن مشعل پکیج

یکی دیگر از موارد قابل‌بررسی که با آن مواجه می‌شوید، صدای بلند و ترسناک مشعل در هنگام روشن شدن است که این مورد نیز قابل‌حل می‌باشد، ممکن است مشعل و الکترود جرقه‌زن دستگاه، فاصله مناسبی نداشته باشند یا فشار گاز تنظیم نباشد و یا اینکه حفره‌های مشعل بسته یا کثیف شده باشند و جرقه زدن را دچار ایراد کنند. تمامی این موارد نیز به‌راحتی برطرف می‌گردند هرچند که تیم شرکت رسام سرویس به شما پیشنهاد می‌کند همیشه با تعمیرکار پکیج خود در ارتباط باشید تا قبل از بروز هر مشکلی، با یک سرویس کردن ساده بتوانید عیب‌یابی دستگاهتان را انجام دهید و ایرادات را برطرف نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *