مقالات آموزشی

علت گرم نشدن آب ماشین ظرف‌شویی سامسونگ

گرم نشدن آب ماشین ظرف‌شویی سامسونگ

گرم نشدن آب ظرف‌شویی سامسونگ یکی دیگر از مشکلاتی است که صاحبان محصولات این شرکت ممکن است پس از مدتی با آن مواجه شوند. در چنین شرایطی نخست باید بررسی نمود که اختلال از چه بخشی است. گاهی مربوط به نقص فنی و گاهی مربوط به عدم برقراری جریان صحیح الکتریسیته در ماشین‌های ظرف‌شویی است.

مهم‌ترین دلایل گرم نشدن آب ظرف‌شویی سامسونگ

گرم نشدن آب ظرف‌شویی سامسونگ می‌تواند به‌طورکلی مربوط به چهار دلیل اصلی باشد. اولین دلیلی که لازم دانستیم در همان وهله اول به آن اشاره‌کنیم. خرابی المنت است. المنت یا همان هیتر قطعه‌ای است که با نیروی الکتریسیته جریان حرارتی تولید می‌کند. زمانی که آب وارد مخزن می‌شود این قسمت دمای آن را به حد تعیین‌شده می‌رساند. اگر به هر دلیل این قطعه خراب شود با مشکل گرم نشدن آب ظرف‌شویی سامسونگ مواجه خواهیم شد. معمولاً این قطعه در اثر ضربه، شوک برق و یا جابه‌جایی مداوم دچار مشکل می‌شود. در برخی شرایط نیز رسوبات به المنت می‌چسبند که در این صورت جلوی انتقال حرارت آن را می‌گیرد.

مشکل در پمپ حرارت ظرفشویی

مشکل در پمپ حرارت

پمپ حرارتی یکی از بخش‌های مهم در دستگاه ظرف‌شویی است. این پمپ درواقع ثابت ماندن دمای آب در شرایط مشخص‌شده را انجام می‌دهد. پمپ حرارتی وظیفه دارد که دمای آب را درزمانی که دستگاه در حال چرخش است ثابت نگاه داشته و در این صورت از سرد شدن آن جلوگیری کند. درصورتی‌که این قطعه دچار مشکل شود. قطعاً با موضوع گرم نشدن آب ظرف‌شویی سامسونگ روبرو خواهیم شد. نیاز است که با نمایندگی رسمی و یا تعمیرکار مجرب در این زمینه مشورت کنید و موقتاً از دستگاه استفاده نکنید.

ایراد دربرد الکتریکی

برد الکتریکی قطعه‌ای است که در بسیاری از دستگاه‌ها وجود دارد. وظیفه آن کنترل همه‌چیز است. دقیقاً مثل مغز عمل می‌کند و تمامی دستورات را به بخش‌های مختلف صادر می‌کند. به هر دلیل اگر این قطعه دچار مشکل شود معمولاً یکی از مشکلاتی که پدید می‌آید گرم نشدن آب ظرف‌شویی سامسونگ می‌باشد. برای این‌که در این مورداطمینان حاصل کنید اول باید قسمت‌های دیگر چک شود. حتماً در زمان تعمیر دستگاه‌های ماشین ظرف‌شویی از یک تکنسین متخصص و باتجربه کمک بگیرید. به‌هرحال ماشین ظرف‌شویی سیستم به نسبت پیچیده‌ای در مقابل دیگر لوازم خانه دارد.

جلوگیری از گرم نشدن آب ظرف‌شویی سامسونگ

پیشنهاد می‌کنیم که از نمک و شوینده باکیفیت و استاندارد برای شستشوی ظروف استفاده کنید. علاوه‌برآن بین شستشو فاصله زمانی ایجاد کنید. در این صورت هم به دستگاه اجازه استراحت می‌دهید و هم المنت و برد آن دچار مشکل نمی‌شود. درواقع مداوم کارکردن این‌گونه دستگاه‌ها می‌تواند سبب ازکارافتادن قطعات مختلف شود. باتوجه‌به این‌که این دستگاه‌ها وارداتی هستند معمولاً تعمیرات آن‌ها هزینه زیادی برای شما به وجود می‌آورد. گرم نشدن آب ظرف‌شویی سامسونگ همین‌طور ممکن است به دلیل جرم گرفتن ظرف‌شویی شود. اگر از مایع‌های شوینده بی‌کیفیت، موادی نظیر سفیدکننده و … استفاده کنید این احتمال وجود دارد که ماشین لباسشویی شما در مدت‌زمان کوتاهی دچار ایراد شود.

ایراد دربرد الکتریکی ظرفشویی

برای جلوگیری از مشکل گرم نشدن آب ظرف‌شویی سامسونگ بهتر است که حتماً دستگاه را پس از هر بار شستشو خاموش‌کنید و اجازه دهید یک ساعت زمان بگذرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *