ماشین لباسشویی, مقالات آموزشی

علت لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی خانگی

لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی

 

برای پیداکردن علت لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی، بسیار پسندیده است که در هنگام نصب دستگاه ابتدا به‌صورت کامل کار با دستگاه را یاد بگیریم، چون بعضی موارد فقط با دقت ما و ملاحظاتی که در استفاده از دستگاه انجام می‌دهیم، برطرف می‌شود و اصلاً دچار ارزش نمی‌گردد.

 

علت لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی

پیداکردن علت لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی همواره دغدغه تمام خریداران ماشین لباسشویی بوده و افراد به‌محض اینکه لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی خود را احساس می‌کنند، سعی دارند در پی تعمیر ماشین لباسشویی خود برآیند اما در اینجا چند نکته را به شما یادآور می‌شویم تا با رعایت کردن این موارد، لرزش دستگاه خود را به حداقل برسانید.

 

عیب های ماشین لباسشویی

 

اولین موردی که برای علت لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی عنوان می‌شود، تراز نبودن دستگاه شماست. شما در هنگام نصب ماشین لباسشویی تان باید از تکنسین نصب آن بخواهید که آن را تراز کند که یا با کمک ابزار تراز مهندسی انجام می‌شود و یا اینکه یک تخته سه لا زیر دستگاهتان قرار می‌گیرد تا تراز باشد و لرزش نداشته باشد. دومین نکته‌ای که شرکت رسام سرویس به شما پیشنهاد می‌کند، این است که با توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی تان داخل آن لباس بریزید یعنی نه بیش از ظرفیت و نه خیلی کمتر از ظرفیت دستگاه داخل آن لباس نباشد.

همیشه توجه داشته باشید، ظرفیتی که برای موقع خرید ماشین لباسشویی به شما اعلام می‌شود، وزن بعد از خیس شدن است یعنی یک ماشین لباسشویی 8 کیلویی، حدود 7/5 تا 8 کیلوگرم لباس خیس را می‌تواند تحمل کند. طبیعی است که اگر وزن موارد داخل دستگاه، خارج از این بازه باشد به‌مرور احتیاج به تعمیر ماشین لباسشویی خواهید داشت.

تعمیر ماشین لباسشویی

اگر قبل از تعمیر ماشین لباسشویی خود شرایط نگهداری و کارکرد درست آن را بشناسید شرکت رسام سرویس به شما این اطمینان را می‌دهد که نه‌تنها لرزشی در دستگاه احساس نخواهید کرد، بلکه عمر ماشین لباسشویی شما نیز افزایش خواهد یافت.

 

ماشین لباسشویی سالم

مورد مهمی که می‌توان به‌عنوان علت لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی در بین خانواده‌های پرجمعیت نام برد، شستن اقلامی مثل پتو یا حوله داخل ماشین لباسشویی است. اگر این موارد را داخل ماشین لباسشویی می‌شویید، هرگز آنها را به‌تنهایی داخل لباسشویی قرار ندهید و حتماً چندتکه حوله دیگر نیز به همراه آن، داخل دستگاه قرار دهید چون اگر آنها را به‌تنهایی وارد دستگاهتان کنید، بعد از خیس شدن، حوله بسیار سنگین خواهد شد و در هنگام چرخش، به یک سمت دیگ می‌چسبد و همین به‌هم‌خوردن تعادل، باعث می‌شود که ماشین لباسشویی شما دچار لرزش گردد و شما تصور کنید که به تعمیر احتیاج دارد.

البته توصیه می‌کنیم که هیچ‌گاه حوله‌ها را به همراه لباس‌ها داخل ماشین لباسشویی قرار ندهید به دلیل وجود میکروب‌ها و باکتری‌هایی که داخل حوله پنهان می‌شوند، به لحاظ بهداشتی امری ناپسند است.

وضعیت تخلیه آب لباسشویی خود را هرازگاهی از طریق شلنگ تخلیه چک کنید چون اگر آب تخلیه نشود، علاوه بر اینکه شستشو به‌خوبی انجام نمی‌گردد، آب مانده داخل دستگاه، ماشین لباسشویی شما را سنگین می‌کند و دچار لرزش می‌شود.

به‌عنوان آخرین نکته نیز توصیه می‌کنیم که پایه‌های زیرین دستگاهتان را تنظیم کنید و کمک‌فنرهای آن را نیز اگر ضعیف شده‌اند و یا آسیبی دیده‌اند، تعویض کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *