مقالات آموزشی

علل اصلی وارد نشدن آب به لباسشویی سامسونگ

وارد نشدن آب به لباسشویی سامسونگ

وارد نشدن آب به لباسشویی سامسونگ یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی است که دیر یا زود ممکن است با آن مواجه شوید. می‌تواند دلایل مختلفی ازجمله مسدود شدن مسیر ورودی یا گرفته شدن لوله‌ها با املاح و یا عدم صدور دستور توسط برد کنترل باشد.

به‌طورکلی هشت علت اصلی برای وارد نشدن آب به لباسشویی سامسونگ در نظر گرفته‌ایم که در ادامه در خصوص آن‌ها صحبت خواهیم کرد. ازجمله مهم‌ترین ایراداتی که بسیار هم تکرار می‌شود و مدام افراد با آن درگیر هستند خرابی شیر آب ورودی خواهد بود. اولین علتی است که سبب می‌شود ورودی بسته باشد. یا شلنگ به هر دلیل مسدود باشد. درواقع دریچه ورودی آب در ماشین لباسشویی وظیفه اصلی‌اش کنترل جریان آب گرم و سرد است. پیشنهاد می‌شود که این شیر به‌صورت مداوم باز نباشد. یعنی پس از هر بار استفاده شیرهای آب را ببندید.

مشکل و گرفتگی در جاپودری

جاپودری ماشین لباسشویی یکی از آسیب‌پذیرترین قسمت‌های آن است که می‌تواند موجب بروز این اختلال شود. همیشه آب ماشین لباسشویی قبل از این‌که وارد دستگاه شود وارد این بخش خواهد شد. به‌طورکلی حتماً پس از هر بار شستشوی لباس توسط ماشین این قسمت را چک کنید که دچار مشکل نباشد. اگر این سوراخ ورودی گرفته شود قطعاً جریان آب پس‌زده می‌شود.

ظرف جاپودری را از داخل دستگاه خارج کرده و به‌طور کامل آن را تمیز کنید. محفظه درونی که ظرف وارد آن می‌شود را نیز چک کنید و سپس با استفاده از فرچه رسوبات را از بین ببرید. پس‌ازآن لازم است که یک دور دستگاه خاموش و مجدداً به کار بیفتد.

ایراد شلنگ آب لباسشویی سامسونگ

وارد نشدن آب به لباسشویی سامسونگ و ایراد شلنگ آب

شلنگ‌هایی که به آب شهری متصل می‌شوند نیز می‌توانند سبب بروز وارد نشدن آب به لباسشویی سامسونگ شوند. در این حالت حتماً شلنگ‌ها را چک کنید که دچار گرفتگی نشده باشد و یا این‌که در حالت خم قرار نگرفته باشند. اگر جسم سختی هم به شلنگ وارد شود می‌تواند آبگیری را ضعیف کند و درنتیجه در مدل‌های خودکار به‌هیچ‌عنوان دستور ارسال آب به جریان درنمی‌آید.

افت فشار آب

عامل مهم بعدی افت فشار آب شهری خواهد بود. به همین علت پیشنهاد می‌شود که در ساعات اوج مصرف آب و زمانی که فشار آب به هر دلیل کم است به‌هیچ‌عنوان از دستگاه لباسشویی استفاده نکنید. عدم تأمین این آب سبب می‌شود که سیکل شستشو به‌هم‌ریخته و درنتیجه آن شیر برقی نیز فشار حداقلی را دریافت نکند. چنین میزان فشار کمی باعث ایجاد سیکل کارکرد معیوب می‌شود.

نقص در برد الکترونیکی

برد الکتریکی یکی از مهم‌ترین بخش‌های ماشین لباسشویی است. اما معمولاً وارد نشدن آب به لباسشویی سامسونگ نیز می‌تواند ناشی از اختلال در عملکرد آن باشد. در این وضعیت باید برد توسط یک متخصص موردبررسی قرار گیرد. البته پیشنهاد می‌شود حتماً دیگر عواملی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم را چک کنید. اگر مطمئن شدید که شیر ورودی آب دچار مشکل نشده است و یا سوئیچ سطح فشار نیز خطا نمی‌دهد، سپس برد الکترونیکی را تست کنید.

دقت کنید که درنهایت باید پروسه تعمیر ماشین‌های لباسشویی به یک فرد متخصص سپرده شود، در غیر این صورت ممکن است متحمل هزینه‌های گزافی برای تعمیر بی‌دلیل برخی قطعات و یا تعویض آن‌ها شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *