مقالات آموزشی

کدخطاها و ارور یخچال سامسونگ

کدخطاها و ارور یخچال سامسونگ

کلیه کدخطا ها و ارور یخچال سامسونگ + راه‌های رفع آن

ارور یخچال سامسونگ یکی از مشکلاتی که اکثر استفاده‌کنندگان دیر یا زود با یکی از آن‌ها روبرو می‌شوند و ممکن است برای آن‌ها این سؤال مطرح شود که چرا این خطاها توسط یخچال‌های دارای نمایشگر بروز می‌دهد. در ادامه ضمن بررسی ارورها در خصوص آن‌ها و رفع و حل مشکل هر خطا صحبت می‌کنیم.

ارور یخچال سامسونگ سری e

این ارورها ممکن است مربوط به هر بخش و قطعه از دستگاه یا اختلال در عملکرد باشد.

  • ارور 4e: این ارور زمانی بروز می‌دهد که سنسور دیفراست از کار بیفتد. اگرچه ممکن است با قطع و وصل کردن جریان برق این مشکل در چند درصد موارد حل شود اما درنهایت نیاز به تعویض این قطعه وجود دارد.
  • ارور 5e: این خطا نیز مربوط به قطع شدن جریان برق در دستگاه می‌باشد. ارور یخچال سامسونگ بدان معنی است که سنسور یخ‌زدایی دچار مشکل شده و باید این قطعه نیز عوض شود.

 

ارور یخچال سامسونگ سری e

  • ارور 6e: در شرایطی که با این خطا مواجه شدید، سنسور دما دچار مشکل شده و اگر دکمه پاور فریز و پاور کول را هم‌زمان به‌صورت مداوم و 15 ثانیه فشار دهید و نگه‌دارید این خطا رفع می‌شود.
  • ارور 8e: این خطا نیز مربوط به فن کندانسور است و باید بررسی کنید که آیا به جریان برق متصل است. در غیر این صورت متأسفانه خبر بد این است که برای رفع ارور یخچال سامسونگ باید قطعه را عوض کنید.

ارور یخچال سامسونگ سری RB

این ارورها نیز مربوط به سری یخچال‌های شرکت سامسونگ هستند. البته برخی از آن‌ها ممکن است در مدل‌های مختلف باهم تفاوت‌های جزئی داشته باشند. اما درنهایت

کلیت ارور یخچال سامسونگ همین است.

  • خطای fd: این خطا روی صفحه‌نمایش دیده می‌شود و مربوط به ایراد در فن سردکننده است. اگر این موردبررسی و حل نشود حتی ممکن است نیاز باشد که قطعه اصلی را عوض کنید.
  • خطای D5: خطای بعدی مربوط به سنسور دیفراست است. این سنسور باید توسط یک متخصص و تعمیرکار مجرب بررسی شود.
  • خطای 5: ارور یخچال سامسونگ وقتی در نمایشگر عدد 5 را مشاهده می‌کنید. مربوط به سنسور دماست و احتمالاً ناچار به تعویض آن هستید.

خطای یخچال‌های ساید سامسونگ

در وضعیتی که صاحب یک یخچال ساید با ساید سامسونگ هستید ممکن است با خطاهایی مواجه شوید که بسیاری از آن‌ها مربوط به بخش‌های داخلی و فنی باشند. ازجمله این خطاها می‌توان به: 88, 85e, 83e و همین‌طور 86e اشاره کرد. لازم است که یخچال را از برق جدا کرده و به مدت 10 دقیقه به همان حالت باقی بگذارید. پس‌ازآن مجدداً یخچال را روشن کرده و درنهایت سیستم را ریست کنید و خطاها را رفع کنید. این خطا گاهی ممکن است بنا به نقص در مبدل PBA باشد.

در ادامه بررسی ارور یخچال سامسونگ در خصوص خطای pc صحبت خواهیم کرد. این خطا مربوط به مشکل ارتباطی بین درب و واحد کنترل و مغز مرکزی است. سیم زیر درب ممکن است به‌درستی به بخش کنترلر متصل نشده باشد. در نتیجه لازم است که سیم را جدا کرده و مجدداً وصل کنید. نگران نباشید هیچ مشکلی رخ نمی‌دهد. می‌توانید بر اساس تصویر زیر عمل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *