مقالات آموزشی

علت یخ‌زدن مواد غذایی در یخچال سامسونگ

علت یخ‌زدن مواد غذایی در یخچال سامسونگ

یخ‌زدن مواد غذایی در یخچال سامسونگ یکی از متداول‌ترین مشکلاتی است که بیشتر خانم‌های خانه‌دار و اعضای خانواده ممکن است هنگام مواجهه برایشان این سؤال مطرح شود چرا رخ می‌دهد، به‌طورمعمول انتظار نمی‌رود که بخش پایینی (یا در برخی مدل بالایی) و یا محفظه اصلی یخچال دچار مشکل یخ‌زدگی شود. اما به‌هرحال بنا به چند دلیل مهم ما با ایراداتی نظیر یخ‌زدن مواد غذایی در یخچال سامسونگ مواجه می‌شویم. اولین موردی که معمولاً در هنگام تعمیر این دستگاه‌ها به ذهن تعمیرکاران می‌رسد خرابی ترموستات کنترل دما است.

مشکل در ترموستات یخچال

یخ‌زدن مواد غذایی در یخچال سامسونگ معمولاً در اولین اولویت بنا به دلیل خرابی ترموستات است. ترموستات قادر به تشخیص دمای بالا نیست و مدام آن را افزایش می‌دهد. اگر این قطعه به‌درستی کار نکند، سیستم خنک‌کننده به‌صورت مکرر و مداوم کار می‌کند. معمولاً در این حالت باید چرخ‌دنده ترموستات را به کم‌ترین مقدار برسانید و به صدای کلیک مانند آن دقت داشته باشید. اگر این صدا شنیده شد معمولاً قطعه سالم است. در غیر این صورت باید آن را تعویض کنید.

خرابی ترمیستور و یخ‌زدن مواد غذایی در یخچال سامسونگ

قطعه مهم دیگری که معمولاً سبب بروز اختلال در کارکرد و یخ‌زدن مواد غذایی در یخچال سامسونگ می‌شود ترمیستور می‌باشد. این دستگاه موظف است که ضمن بررسی سطح دمای یخچال آن را به بخش مدار کنترلی و هسته اصلی پردازش برساند. حالا اگر این قطعه بنا به هر دلیل ازکارافتاده باشد فن کمپرسور بیش از حالت معمول کار می‌کند و داخل یخچال به‌طورمعمول به سردترین حالت خود می‌رسد. گاهی مقاومت این قطعه دچار مشکل می‌شود.

خرابی ترمیستور و یخ‌زدن مواد غذایی

مشکل در برد کنترل – یخ زدن مواد غذایی در یخچال سامسونگ

قطعه برد کنترل ولتاژ موردنیاز کمپرسور و فن موتور در یخچال را تأمین می‌کند. اگر دچار مشکل شود در انتقال ولتاژ موردنیاز اختلال ایجاد می‌شود. حتی ممکن است ارسال جریان به‌صورت بی‌وقفه توسط این قطعه انجام گردد که در نتیجه آن سیستم سرمایش یخچال به‌صورت مداوم کار می‌کند و قطعاً همه‌چیز درون یخچال یخ می‌زند. در این شرایط معمولاً کاری از دست شما برنمی‌آید و باید با یک متخصص برای تعمیر یخچال تماس بگیرید.

مشکل در دمپر سیستم یخچال

سیستم کنترل دمپر نیز یکی از قطعات مهم در یخچال است. این قطعه به‌صورت مکرر باز و بسته می‌شود و درصورتی‌که به هر دلیل نظیر نقص فنی در حالت بازگیر کند و یا متوقف شود یخ‌زدن مواد غذایی در یخچال سامسونگ اولین مشکلی است که با آن مواجه می‌شوید. در این صورت یخ‌زدن دستگاه و اقلام و مواد غذایی درون آن می‌تواند تحت‌تأثیر این مشکل باشد. برای حل آن باید دمپر اصلاح‌شده و یا این‌که آن را عوض کنید. تشخیص این موضوع برای یخ‌زدن مواد غذایی در یخچال سامسونگ بر عهده تعمیرکار مجرب و متخصص است.

 

قرارگرفتن مواد غذایی در نزدیکی فن

درون یخچال‌ها یک فن تولید سرما وجود دارد که به‌صورت معمول کار می‌کند. اگر به هر دلیل مواد غذایی و اقلام درون یخچال به آن نزدیک باشند، معمولاً یکی از مشکلاتی که با آن مواجه می‌شویم یخ‌زدن مواد غذایی است. عموماً پیشنهاد می‌شود که تعمیرات یخچال را به مراکز معتبر و شناخته‌شده بسپارید که به شما تضمین کیفیت ارائه می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *